Корисна вечеря: які продукти можна і потрібно їсти ввечері

Вічне питання «Що б такого з’їсти, щоб схуднути?» особливо актуальним стає увечері. Вечеря це найвразливіша частина добового раціону. Часто буває так: «Снідати не хочеться, обійдуся чашкою кави. На обід ніколи, кава і булка. Полудень – кава і цукерка. А ось і вечерю. Що їстиму? Все буду!». Не треба так. Навіть якщо вдень харчування було хаотичним і шкідливим, вечеря цілком може бути простою і корисною.

Білкові продукти

Найкорисніша частина вечері це продукти багаті на білок. Риба, морепродукти, м’ясо, птиця, яйця, ікра та кисломолочні продукти. Білок – будівельний матеріал для м’язів, судин і всього організму. Саме вночі відбувається відновлення м’язової тканини за рахунок засвоюваності білка.

Ось що говорить дієтолог, доктор А. В. Ковальков: «Рекомендую своїм пацієнтам, перед тим як лягати спати, з’їдати пару варених білків. Не плутайте: не пару яєць, а пару яєчних білків! Мене запитують: «Чому яєчний білок має бути вареним?» Ланцюжки амінокислот яєчного білка знаходяться в виду окремих молекул, згорнутих в клубки, які дуже швидко і добре засвоюються. Коли варять яйця, частина зв’язків у білках рветься. Білкові молекули набухають, розпрямляються, сплутуються, і організму важче їх засвоїти. В результаті яєчний білок всю ніч знаходиться в шлунку, поступово, засвоюючись і підтримуючи вас амінокислотами. Всю ніч, поки ви нічого не їсте!”

Білкові продукти краще брати з низькою жирністю. Наприклад, яйця без жовтків, куряча грудка, риба на пару, знежирений сир. Нічому організм на ніч завантажувати жирами, інакше вони відразу ж відкладуться в проблемних місцях.

Кисломолочні продукти

Утримують білок, мінімум калорій. Тут головне звернути увагу на свій організм. У деяких, після вживання молочних продуктів, утворюються набряки. У інших таких проблем не буває. Складно сказати однозначно, можна чи ні пити кисломолочні продукти на ніч. Експериментуйте та слухайте свій організм.

Овочі та зелень

Для вечері підійдуть у сирому, вареному вигляді, запеченими у фользі або приготовленими на грилі. Овочі це і вітаміни, і мікроелементи, і клітковина. Однак калорійність багатьох овочів залежить від способу приготування. У сирому вигляді вони містять мало калорій і діють на організм як висівки — виводять з травної системи залишки їжі, очищають кишечник. А в вареному вигляді їх глікемічний індекс різко зростає.