Що таке вуглеводне вікно та навіщо його закривати?

Починається інтенсивна робота з рубцювання мікротравм, отриманих під час занять. Чим сильніше навантаження, тим більше цих травм в м’язах. Причому саме на уражених місцях відбувається нарощування м’язової тканини. Так працює механізм з «накачування» м’язів. Цей процес забезпечується посиленим синтезом білка з амінокислот (анаболізмом). Але попутно відбувається і катаболізм – розпад. Біохіміки кажуть, що швидкий синтез і повільний розпад гарантує зростання м’язів. Тому рекомендується після тренування поїсти високобілкову їжу.

Але при чому тут вуглеводи? Адже вони не беруть участь в синтезі білка безпосередньо. Однак, вони впливають на анаболізм опосередковано через глікоген і гормон росту.

Запаси глікогену в організмі невеликі: за одне інтенсивне тренування вони повністю вичерпуються. А якщо не забезпечити м’язи «свіжим» глікогеном, то прискорюється процес катаболізму. Глікоген саме виробляється з вуглеводів. Тому після тренування слід підкинути швидких вуглеводів, щоб негайно почався процес синтезу. Але це ще не все. Вуглеводи благотворно впливають на роботу гормонів:

— збільшується вироблення інсуліну, який бере участь у побудові м’язової тканини;
— у наступних шість годин збільшується вироблення гормону росту;
— знижується кількість кортизолу, який ініціює катаболізм м’язів. /p>

Які продукти можна їсти у вуглеводне вікно?
(зараз буде трохи боляче)

Як і всюди в спорті, нас чекають обмеження. І перше з них не можна всунути в вуглеводне вікно торт і навіть шоколадку. Так що вже там — навіть цукерку краще відкласти.

Щоб збільшити вироблення глікогену, необхідно швидко підвищити рівень цукру в крові. Ключове слово — швидко.