Яку суперсилу мають суперфуди?

Почнемо з того, що точного визначення такого терміну, як «суперфуди» поки немає. Зазвичай кажуть, що це щось середнє між їжею і харчовою добавкою, і вони дозволяють суттєво покращити якість страви. Зазвичай суперфуди мають рослинне походження: це сушені ягоди і фрукти, насіння, витяжки і листя, які багаті вітамінами, антиоксидантами, корисними кислотами та багатьом іншим. По суті, кожен суперфуд — це концентрат однієї або кількох корисних речовин, яким ми збагачуємо нашу страву.

Міфи про суперфуди

Недаремно суперздатності виділені в заголовок. Ми чекаємо від них супер-ефекту: щоб вони захистили нас від хвороб, поганої екології, неякісної їжі. Поспішаємо вас засмутити, ваше самопочуття залежить від способу життя: стежити за харчуванням, робити зарядку і вчасно ходити до лікаря все одно доведеться. Примітно, що першим суперфудом ще на початку минулого століття був оголошений банан. А зараз він вважається нашим повсякденним продуктом. Так може, суперфуди — це зовсім і не екзотика?

Покопавшись в літературі, можна знайти безліч суперфудів, які ми звикли бачити якщо не щодня, то часто. Так, у їх число входять майже всі горіхи, насіння, багато північні ягоди – чорниця, лохина, журавлина і брусниця. Також, зустрічаються і зовсім звичні продукти – буряк, квасоля, жирні сорти риби (риб’ячий жир). Взагалі, те, що ще наші бабусі називали корисною їжею і змушували їсти ледь не насильно.

Якщо хочеться екзотики

«А як насіння чиа, спіруліна, ягоди асаї і годжі?!» Вигукнули всі пп-блогери. Відповідаємо: це теж суперфуди, причому ми не применшуємо їх значення. Це смачні, наповнені корисними речовинами продукти, які роблять наші будні трохи веселішими та смачнішими. Пробувати нові продукти — це завжди корисно і цікаво, тому якщо хочеться — то потрібно обов’язково.

Але, на жаль, слова про те, що без спеціальних суперфудів немає здорового способу життя, — це не більше, ніж маркетинг. Доходить до того, що багато фахівців тепер намагаються уникати цього слова.