Навіщо потрібна психотерапія особистості?

Кожен у своєму житті обов’язково відчуває напруженість, невдачі та стреси. Психотерапія особистості зовсім не служить тому, щоб зробити життя людини безтурботним. Якщо у Вас немає можливості влаштуватися на ту роботу, яку б хотілося – психотерапія тут ні до чого. Але якщо Ви постійно відчуваєте страх, що не зможете пройти співбесіду перед прийомом на роботу, конфлікти в колективі стали для Вас звичайною справою – фахівець може допомогти Вам. Психотерапія особистості доречна у випадках, коли труднощі та проблеми виникають зсередини Вашої особистості, є похідними Вашого характеру, коли щось блокує Вас перед реальним повсякденним життям.

Крім того, психотерапія показана людям, які страждають від депресії, страхів, тривоги, безсоння, невротичних розладів, людям, які переживають тяжке горе, стрес. Сімейна психотерапія може допомогти подружнім парам, які не справляються самостійно зі своїми проблемами та розбіжностями.

Істинними цілями психотерапії особистості є: допомогти людині зняти емоційний стрес, розширити її можливості вибору, його поведінкові стратегії та головне – відновити його можливість справлятися з проблемами самостійно.
До кого краще звернутися за допомогою?

На жаль, у нашій культурі ще не цілком звикли до такого явища як психотерапевт та психолог. Для багатьох людей не зрозуміла різниця між психологом, психоаналітиком, психіатром та психотерапевтом.

Отже, психіатри – це фахівці з медичною освітою, лікарі. Психіатрія як область медицини розглядає емоційні проблеми як форму хвороби. Багато психіатрів вважають, що десятихвилинні зустрічі, під час яких вони з’ясовують симптоми та прописують лікарські схеми, є психотерапією. Це не так.