Нормативи з бігу

Шорти, футболка, кросівки, навушники та відкриті обійми ранкового міста. Легкість, доступність та кайф. Це мої асоціації з бігом. Саме тому я виходжу на вулицю та біжу. Але у кожного з нас свої мотиви та простого кайфу якось стає недостатньо. З’являються думки про результати. У голові народжуються питання:

  • Як швидко я біжу?
  • Наскільки мої бігові показники відповідають спортивним нормативам?
  • До чого прагнути і чого можна покращити?

Рівень фізичної підготовленості бігуна визначається часом, протягом якого він проходить задану дистанцію. Отже, що швидше спортсмен, то вищий його клас. Але питання — на що спиратися для оцінки власної фізичної підготовки? Як визначити рівень тренування?

Перше – це участь у будь-яких змаганнях. Тільки змагаючись з іншими людьми можна зрозуміти, наскільки ти сильніший чи слабший за суперників.

Друге — бігові нормативи.

Що таке нормативи з бігу?

Нормативи з бігу — це офіційно встановлені часові показники, досягнення яких у певних умовах дає право на отримання спортивного звання або спортивного розряду.

Звичайно, звання Майстер спорту для непрофесійного спортсмена — висота, що важко досягти. Однак, керуючись нормативами, можна визначити для себе орієнтири та мету, до якої ми хочемо прийти в процесі занять бігом, вибудовуючи на основі цієї мети свою тренувальну програму.

У нашій країні нормативи з бігу та умови їх виконання встановлюються Всеросійською Федерацією Легкої Атлетики.