Скільки потрібно спати, щоб бути бадьорим і все встигати

Значну частку енергії ми отримуємо уві сні. Однак, недобір чи перебір часу, що ми перебуваємо уві сні, порушують нормальні перебіги життєвих процесів в організмі та створюють енергетичний дисбаланс. Наслідки такого дисбалансу – втома, сонливість, слабка продуктивність, неможливість зібратися з думками. Щоб уникнути збоїв у роботі тіла і розуму, необхідно дотримуватись певного дозування сну. Але питання — скільки потрібно спати людині, щоб добре почуватися?

Чи правильно, що спати потрібно по 8 годин на добу?

Згадаймо фразу — третину свого життя людина проводить уві сні. Якщо від неї відштовхуватися, то можна розділити добу на 3 частини та отримати цифру 8. Саме таку кількість годин рекомендують спати більшість джерел, які міркують на тему сну. Але це лише середнє значення, спиратися на яке немає сенсу.

Щоб зрозуміти, скільки годин потрібно спати за добу, слід враховувати ступінь денної фізичної активності, розпорядок дня, кількість сну у попередні відрізки часу, вік, загальний фізичний стан та інші фактори. Усі люди унікальні та біоритми у кожного свої. Тому для окремо взятої людини добова норма сну буде індивідуальною.

Є люди, які з гордістю в голосі скажуть: “Я сплю по 5 годин і почуваюся чудово”. Але нестача сну — небезпечне явище, що призводить до виникнення проблем зі здоров’ям, порушень у роботі внутрішніх органів та головного мозку.

Побічні ефекти, викликані недоліком сну

  • Ослаблення імунітету
  • Депресія та стрес
  • Мігрені
  • Порушення роботи пам’яті
  • Зниження концентрації уваги
  • Безсоння

Всі ми хочемо встигати робити більше протягом дня і при цьому не відчувати втоми чи втрати концентрації уваги. Щоб до цього прийти, потрібно нормалізувати власні біоритми та дотримуватися їх день у день. Дотримуючись таких правил, можна в рази покращити якість сну, а разом з цим і загальний психофізичний стан.

Дотримуйтесь режиму сну

Заведіть звичку лягати спати і прокидатися одночасно.

Стомлюйтеся протягом дня

Кращий спосіб швидко заснути — добре попрацювати вдень. Чим вища втома, тим міцніший і здоровіший сон.